9 maja 2013

Gazeta Ostrowiecka z dn.06.05.13


„Życie to wielka gra...”

Choć nie jest zawodową piosenkarką i ma dopiero siedemnaście lat, fanów ma już nawet...w Kalifornii. Przy współpracy z amerykańskim dj’em pracuje obecnie nad debiutancką płytą.

Bardzo dobrze pamięta swoje pierwsze publiczne wystąpienie: drobna, dziewięcioletnia wówczas dziewczynka z kucykami na głowie i…mikrofonem w ręku. – To było straszne! Bardzo się stresowałam. – wspomina po latach Monika Ozdoba, uczennica liceum im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziecięca fascynacja muzyką powoli przerodziła się w największą pasję, która zaczęła rozwijać się w niespodziewanym dla niej kierunku.
Od „Wygraj sukces”...
            Muzyką zaczęła interesować się już w przedszkolu. Zafascynowana grą swojej nauczycielki, sześcioletnia Monika poprosiła rodziców, by kupili jej pianino i zapisali na lekcje gry, czego ci – widząc rozentuzjazmowaną twarz córki – nie potrafili jej odmówić. W kolejnych latach Monika zdała egzamin do drugiej klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowcu, a kiedy nadarzyły się pierwsze szkolne występy coraz częściej stawała na scenie z mikrofonem. Wkrótce jej praca zaowocowała pierwszym sukcesem - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Wygraj sukces”, nie tylko potwierdziło jej uzdolnienia wokalne, ale także zachęciło ją do dalszej pracy. Kilka lat później pojawiła się w Złotej Dziesiątce na festiwalu Katarzyny Gaertner.
            Swoją pierwszą piosenkę zatytułowaną „Fly Away” napisała dwa lata temu. Wraz z teledyskiem, który nagrała ze swoją młodszą siostrą telefonem komórkowym, upubliczniła ją na popularnym serwisie internetowym YouTube, a po miesiącu dostała wiadomość od William’a Wagener’a, dyrektora generalnego amerykańskiej fundacji poświęconej obronie dobrego imienia Michael’a Jackson’a, a zarazem właściciela programu telewizyjnego w Kalifornii LIVE TV SHOW, ze słowami uznania i pytaniem o zgodę na wyemitowanie jej piosenki w jednym z odcinków swojego programu. – To było dla mnie i mojej rodziny niesamowicie miłe zaskoczenie – wyznaje Monika. – Potraktowałam to jednak jako epizod. Nie przypuszczałam, że poniesie to za sobą dalsze konsekwencje. Ostrowczankę mogli zobaczyć wówczas mieszkańcy m.in. Santa Maria, Lompoc oraz Solvang w Santa Maria County.
            Po tym wydarzeniu popularność „Fly Away” w Internecie znacznie wzrosła. Zaczęły pojawiać się miłe komentarze od osób z zagranicy, a twórczością ostrowczanki zainteresował się Dave Williams, kompozytor z Las Vegas, proponując realizację napisanych przez siebie utworów. Współpraca Moniki i Dave’a trwa do dziś, a jej owocem są pop-owe piosenki, jak „When I Am Alone With You” czy „Somewhere In Time” emitowane na antenie brytyjskiego radia SparkFm, ostatni również w polskiej telewizji muzycznej w Północnej Ameryce TV-POLMUSIC.
...do zagranicznych wywiadów
Przez te dwa lata wiele się zmieniło – przyznaje Monika. – Nagrywając pierwszą piosenkę dysponowałam jedynie mikrofonem. Obecnie podkład do naszych piosenek nagrywany jest w Ameryce, następnie w domu nagrywam wokal, który Dave edytuje w profesjonalnej, amerykańskiej wytwórni, z której usług korzysta między innymi Red Hot Chili Pepers (słynna kalifornijska grupa muzyczna, grająca głównie funk rock – przyp.red.). Video nagrywam razem z siostrą Anią, co przysparza nam mnóstwo zabawy.
Monika od początku promuje swoją twórczość za pomocą Internetu. O efektach swojej pracy opowiada na swojej stronie i blogu, którego oglądalność przekroczyła 60 tys. wejść. Za namową swoich słuchaczy, zdecydowała się także na założenie konta na popularnym Twitterze i oficjalnego fanpage’a na Facebook’u. Dziś może pochwalić się licznym gronem fanów w różnym wieku, z których niektórzy wspierają ją niemal od samego początku jej działalności.
Pracą Moniki zaczęli interesować się także dziennikarze zagranicznych stacji radiowych. Pierwszego wywiadu na żywo udzieliła w greckim programie Phil Naessens Show. – Bardzo obawiałam się tego wywiadu, gdyż musiałam rozmawiać po angielsku – wspomina. - Początkowo miałam też małe problemy techniczne, bo wywiadu udzielałam przy pomocy kamerki internetowej. Na szczęście potem wszystko poszło już sprawnie. Wtedy też mieszkańcy Grecji mogli usłyszeć dwie piosenki ostrowieckiej wokalistki.
            Równie miło, ale i ze śmiechem nastolatka wspomina rozmowę z dziennikarzami stacji SparkFm, podczas której miała okazję pobawić się w... nauczycielkę języka polskiego.
Muza amerykańskiego kompozytora
            Monika ma różnorodne zainteresowania. W wolnych chwilach fotografuje, koresponduje z ludźmi z zagranicy, wysyłając tradycyjne, choć w obecnych czasach rzadko doceniane, kartki pocztowe. – Uprawiam tak zwany postcrossing – tłumaczy i przekonuje, że ta forma korespondencji to niesamowite przeżycie. W swojej kolekcji ma już pocztówki z Niemiec, Włoch, czy nawet...Chin. Nastolatka podjęła się także nowego dla siebie wyzwania – kierując parafialną scholą dziecięcą, nagrała świąteczną płytę z kolędami.
Ostrowczanka nie pamięta, by ktokolwiek z jej rodziny przejawiał podobne zainteresowanie muzyką, choć jak sama mówi, zdolności i temperament odziedziczyła prawdopodobnie po swojej prababci, która nie tylko mogła pochwalić się barwnym głosem, ale była też bardzo towarzyska. Dla Moniki muzyka jest przede wszystkim odskocznią od codzienności oraz okazją do poznania interesujących ludzi. Nierzadko spotykają ją też miłe niespodzianki, jak rozmowa internetowa z producentem muzycznym, podczas której po drugiej stronie ekranu pomachał do niej uśmiechnięty Drake (kanadyjski raper i aktor słynący z roli Jimmy'ego Brooksa w serialu „Degrassi: Nowe pokolenie” -przyp.red.). Monika jest bardzo otwarta na współpracę, jednak traktuje muzykę jako „plan B”. Myśląc o studiach, skłania się dziś ku filologii angielskiej.
            Z D.Williams’em, pomimo znacznej różnicy wieku, utrzymuje przyjacielskie stosunki. Ostrowczanka niekiedy pozwala sobie nawet na drobne żarty. – Kiedyś wystraszyłam Dave’a – wspomina ze śmiechem. – Było to w prima aprilis. Wysłałam do niego wiadomość, w której napisałam, że kończę naszą współpracę. Był bardzo smutny i zawiedziony.
Monika nie spełniła tych „zamierzeń” – na szczęście - gdyż sam d’j zauroczony jest naszą ostrowczanką. W internetowej rozmowie dla Gazety mówi: Monika była pierwszym, nieznanym dotąd artystą, z którym, zdecydowałem się zaryzykować współpracę. To była bardzo dobra decyzja. Nie mógłbym być szczęśliwszy z efektów naszej pracy. W najbliższej przyszłości planujemy wydać debiutancki album, nad którym już pracujemy. Bardzo wierzymy w to, co robimy. Monika jest moją muzą, która pozwoliła mi osiągnąć sukces o jakim nie marzyłem.
            Ostrowczanka potwierdza plany dotyczące pierwszej płyty, ale nie chce zdradzać szczegółów. Prócz jej słuchaczy z różnych zakątków świata wiernie kibicuje jej rodzina, nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klasy, dla których – choć sama tego nie przyznaje – może być wzorem. Bez względu na to jak dużą popularnością będzie się cieszyć, już osiągnęła swój największy sukces – realizuje swoją pasję, na co nie każdy potrafi się zdobyć. – Najważniejszą rzeczą jest zrobienie pierwszego kroku – przekonuje Monika. – Nigdy nie wiemy, co później przyniesie nam życie. A jej historia jest doskonałym przykładem tego, że -jak sama śpiewa-...”życie to wielka gra”.

Anna Dąbrowska

80 komentarzy:

 1. great post
  like it
  http://thedesire.blogs.elle.es/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie jest poczytać o sobie w gazecie.. szczególnie takie miłe rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Sure sweetie lets follow each other, you have a really great blog! :) Follow me first and I will 100% follow you back! :)

  callmemaddie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję! Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. super... gratulacje i powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję i powodzenia!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. serdecznie Ci gratuluję :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Thanks for your comment if you want to follow each other, and I still kiss.
  http://fashionismylifeestefania.blogspot.com.es

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje! Ale jesteś śliczna ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Thanks for your comment dear and sure, let's follow each other! I'm following you on GFC now. I will wait for your follow and keep in touch! xx Pip

  http://easyoutfitsbypip.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Amazing!

  Jolien
  http://julianaandthedaydream.blogspot.be

  OdpowiedzUsuń
 12. Genial!
  I follow you!

  Regards!

  OdpowiedzUsuń
 13. Powodzenia życzę ! *-*

  OdpowiedzUsuń
 14. Super!

  x
  www.thecherryfactor.com

  OdpowiedzUsuń
 15. piękne włosy !
  powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
 16. Cudowny artykuł, jestem wzorem , dla ludzi, którzy wierzą w swoje marzenia (;

  OdpowiedzUsuń
 17. gratuluję i dziękuję za wizytę u mnie

  OdpowiedzUsuń
 18. great dear !!
  xoxo

  ♥ Vendy ♥
  NEW OUTFIT POST!!!

  Follow me on:
  The simple life of rich people BLOG

  OdpowiedzUsuń
 19. following you on gfc and facebook :) follow back in both if you like
  MaryFashionLove
  MaryFashionLove on Bloglovin

  OdpowiedzUsuń
 20. Thank you for commenting on my blog! Feel frewe to follow me and I will follow back! Just let me know! Very lovely blog btw!

  xx
  FashionEvELand | FEEL
  http://fashioneveland.blogspot.gr/
  https://www.facebook.com/FashionEvELand

  OdpowiedzUsuń
 21. Hi! Thank you for your sweet comment! Sure I would be delighted to follow one another :-)

  OdpowiedzUsuń
 22. świetnie :) Gratuluję ;p

  OdpowiedzUsuń
 23. thanks for your comment, you're adorable! followed :)

  xx fameliquorlove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Great article! So cool:)

  http://theprintedsea.blogspot.de/

  Join my giveaway: http://theprintedsea.blogspot.de/2013/05/firmoo-giveaway.html

  OdpowiedzUsuń
 25. thank you for your comment to my blog!
  now I'm following you and hope you follow me back!!

  http://fetish-tokyo.blogspot.jp/

  OdpowiedzUsuń
 26. Hi dear! Thank you so much for your sweet commet on my blog. Of course I want to follow each other. I'm following you now via GFC #1270and facebook#1450. It's your turn now.

  Kisses

  http://beautyrollercoaster.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. I like this post so much: these pictures are wonderful!
  What about following each other? Cosa mi metto???
  Win an amazing and elegant Chicabiti dress!!

  OdpowiedzUsuń
 28. Hi! Nice blog :)
  Wanna follow each other?

  xoxo

  http://thefashioninheaven.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 29. hello dear, thanks for your comment on my blog..sure we can follow each other.I'm using GFC and Blogloving, so when u follow me please let me know and can be sure that i'm going to follow u back.

  Loves
  trokesland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Great post....

  Thank you for your comment on my blog, the following is fun, I am already following you.Take care.

  Lubica

  http://lttreasure.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 31. Hey, thanks for your comment. Yes, i would love to do follow for follow. Let me know, ill follow back right away!
  YuliConversations.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Oh Monika, I haven't seen you forever! Thanks for your nice words!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. Hi, thanks for visiting my blog, of course we can follow, in fact already follow you by GFC.
  Let me know if you want to follow us on Facebook.
  Kisses
  Yasmin

  OdpowiedzUsuń
 34. Gratuluję i trzymam kciuki za marzenia :))

  OdpowiedzUsuń
 35. hey i would love for us to follow each other!
  let me know when you follow.

  OdpowiedzUsuń
 36. jaki obszerny artykuł, piosenkareczko! :D
  ja Ci życzę powodzenia i dalszych sukcesów, o! :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Fajny artykuł, czytałam z wielką ciekawością o Tobie :) Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Wow gratuluje sukcesów i życzę dalszych : )
  Dzięki za komentarz. Pozdrawiam:
  http://passifl0re.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. I am following you as Nerea Isabel.
  Waiting to see you amount my followers now ;)
  big kiss

  new post
  http://8melite.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo ciekawy artykuł ;D
  Gratuluję i życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Hi this is a lovely blog honey I think we should follow on GFC and Bloglovin? what do you think?
  let me know I'll follow back for sure
  New post is up on my blog you should have a look :)
  oxoxoxo
  Marie

  OdpowiedzUsuń
 42. Hey there,
  Super cute!
  I am now following you.

  Thanks for visting my blog.
  Your visits make my days sweeter.
  Take me To Tarah

  OdpowiedzUsuń
 43. brawo Moniś niech świat wie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 44. love everything!

  Visit my blog? xx Miss Beatrix (http://missbeatrix.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 45. łooo jak super gwiazda zostałaś opisana;D

  OdpowiedzUsuń
 46. Gratuluję :) ♥

  Gdzie znajdujesz takie cudwone tła na bloga? :)

  OdpowiedzUsuń
 47. Love the post,Will be eagerly waiting for more.

  My Blog :- Nature Health Secrets

  And will love to hear from you. I am a new follower of yours

  OdpowiedzUsuń
 48. Gratuluję ci z całego serca...
  Post bardzo mi się podoba i cudowne zdjęcie ;)
  Pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 49. Looking very lovely in your photo!

  OdpowiedzUsuń
 50. so pretty :)
  check my blog and let me know what you think :)
  http://www.attitudeunique.com

  OdpowiedzUsuń
 51. You look beautiful!

  xoxo

  glam-mania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 52. This post is really awesome.

  And you are so beautiful ^__^

  I follow you via GFC, Facebook and Twitter.

  Feel free to follow me back °__°

  Lots of love, dear ♥♥♥

  Nicole

  www.nicoleta.me

  OdpowiedzUsuń
 53. Ojejku, gratuluję z całego serca tylu sukcesów i radości w życiu, oby więcej takich miłych żeczy Cię spotykało!! :)
  Poza tym- mieszkasz w moich okolicach :) Ale wcześniej niestety nie miałam okazji o Tobie usłyszeć.

  OdpowiedzUsuń
 54. You are so beyond gorgoeus, I have no words to describe!

  WWW.ROXTHEFOX.COM

  OdpowiedzUsuń
 55. You look absolutely cute dear! Congratulations on your publication;)

  Xx

  Alexandra

  www.fashion-bridge.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 56. Love your blog! Following you now! :)
  http://missdiana89.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję! ♥