16 lutego 2016

wyjazd do USA, co potrzebujemy?

PL: Gdy już podejmiecie decyzję ze chcecie jechać do USA i macie już pomysł jak to zrobić to, przygotowania do wyjazdu radzę  zacząć od... sprawdzenia ważności polskiego paszportu. Tak, tak niby banalne, ale bardzo ważne. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Zaczynając studia w Danii posługiwałam się dowodem osobistym, miałam też na wszelki wypadek paszport, którego termin kończył się właśnie w lipcu 2016. W listopadzie od swojej uczelni w Danii otrzymałam propozycję  dalszej nauki w Valencia College i odbycia stażu w Disney Worldzie w Orlando. Zgodziłam się. Jeszcze w tym samym dniu musiałam przejść testy z języka angielskiego, a potem rozmowę kwalifikacyjną do pracy w Disneyu. Lubię wykorzystywać, a przynajmniej próbować wykorzystać wszelkie sytuacje, które służą do rozwoju mnie samej, poznania świata i ludzi. Wiadomo, nie jest też tak, że niczego się nie boję i nie zdaję sobie sprawy z przeciwności, które mogą mnie spotkać, ale pomimo to, a może właśnie dlatego staram się podejmować nowe wyzwania. Przyznaję, okres oczekiwania na decyzję ze strony amerykańskiej był dla mnie stresujący, ale gdy dostałam pozytywną odpowiedź, euforii nie było końca. Kolejnym ważnym krokiem było przebrnięcie przez mnóstwo formalności papierowych. Nie było to łatwe, ciągle musiałam wypełniać niezbędne formularze do polskiego paszportu, amerykańskiej szkoły, Disneya i w końcu wizy do USA, przy tym jednocześnie miałam ciągle egzaminy w Danii, ale… udało się!

ENG: If you have decided that you want to visit USA and you have made a plan how to do it, start looking at the validity of your passport. Yes, it looks like it is the most easy part, but your passport has to be valid six months beyond your planned stay in the Unites States. During my stay in Denmark I was usually using my identity card. I took my passport just in case, but unfortunately, its validity date was July, 2016. In November, I got an offer from my university in Denmark that there is a chance to go to the United States, start studying in Valencia College and become a cast member in Walt Disney World, Orlando. I was so happy to hear that and in the same day I took my English exams as well as interview for Disney. I like, or at least try, to take advantege of every chance that can help me to develop myself, meet new people and visit wonderful places. Of course, it is not like I am not afraid of anything and not aware of obstacles that I can face, but that is why I put challenges in my life. Waiting for the decision from the United States was stressful and exciting! When I got an e-mail that I passed all the exams and I will be a member of Disney's program, I was so happy! Finally, the most important things to do was to fill all important documents for Polish Embassy, Valencia College, Disney so that I could get my visa. At the same time I was still having my exams in Denmark, but... it worked out!25 komentarzy:

 1. Super, formalności związane w wyjazdem do USA wydają się skomplikowane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo polubiłam twoje posty. Miło czytać, że spełniasz marzenia, a jednoczesnie jesteś taka sympatyczna i chętna do objaśniania wszystkiego.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym wyjechała, jednak ta cała papierkowa robota mnie przeraża..

  OdpowiedzUsuń
 4. Son unas fotos geniales!
  Besos

  OdpowiedzUsuń
 5. najważniejsze, że się udało i możesz się rozwijać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nice pictures, have a good day

  http://historiassparacontarr.blogspot.com/
  https://www.instagram.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Sounds like you had a great time.

  http://www.amysfashionblog.com/blog-home/

  OdpowiedzUsuń
 8. gratuluję takich sukcesów na za granicą :)
  zdjęcia z Chipem I Deilem (chyba tak się pisze?^^) są przesłodkie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym kiedyś odwiedzić USA :)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo przydatny dla mnie post, ponieważ zaczynam myśleć na poważnie o wyjeździe do Stanów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też bardzo chciałabym odwiedzić USA <33 Cudowne zdjęcia kochana :)
  http://anna-and-klaudia.blogspot.com/
  Like me on FACEBOOK

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie, że Ci się udało, super okazja ! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. that's cool. my university had the same kind of program but sadly i wasn't able to join. must be a great experience. love the photos!

  xo, Carla
  www.carlaviolet.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Chciałabym kiedyś odwiedzić USA. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. gratulacje Moniczko!:)

  OdpowiedzUsuń
 16. wow gratuluję z całego serca :) Świetne doświadczenie :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratulacje! Świetnie, że możesz rozwijać się w ten sposób. Zazdroszczę. :D

  OdpowiedzUsuń
 18. myślę że dla wielu osób przydatny post :*

  OdpowiedzUsuń
 19. Podróż do USA to moje wielkie marzenie ♥

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale zazdroszczę, bardziej chciałabym się tutaj odnieść do tego, że masz rację, najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia, samorealizacja, coś wspaniałego, mam nadzieję że uda mi się po liceum wyjechać za granice, przydatny post dla osob które planują taki wyjazd, powodzenia:*

  OdpowiedzUsuń
 21. Kochana oglądam cię na snapie (lovelyppl) i aż sama chcę wyjechać do USA dzięki tobie! :) Z chęcią dowiedziała bym się coś więcej o twoim pobycie w USA, nauce i ogółem o życiu ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Fantastic site. A lot of helpful info here. I'm sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious.
  And naturally, thanks to your sweat!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję! ♥